Milí farníci, moje milé „ovečky“,

prožili jsme velikonoční svátky a celý velikonoční oktáv. Nemůžu říci, že společně, ale bohudíky virtuálně POSPOLU.

Přesto, že bylo ze strany státu vysvětleno, že církve a kostely patří pod Ministerstvo kultury, a proto restrikce vůči nám budou uvolněny až v poslední vlně, máme snad naději na postupné rozvolnění předpisů a zákazů.

O to mi teď nejde…

Jsem zde v Poděbradech duchovním správcem opravdu rád a vnímám vaši vděčnost za službu mou i mého milého bratra – jáhna Josefa.

Velmi oceňuji a jsem Vám opravdu vděčný

Děkuji, že mnozí z Vás sledujete každý den přenosy bohoslužeb virtuálně z Vatikánu, TV-Noe, Proglasu a někteří z Vás i od nás z Poděbrad.

Děkuji moc všem, kteří se o možnost vysílání on-line zasloužili a věnují tomu svůj čas a dělají to zcela nezištně!

Jsem rád, že Vás tolik přichází a přijíždí po skončení ohlášené mše sv. vysílané on-line – a vidím, s jakou láskou přijímáte Pána Ježíše v Eucharistii!!

Jsem rád, že Vám mohu být užitečný a sloužit vám svátostí smíření nebo duchovním rozhovorem (po předběžné domluvě přes e-mail, nebo můj mob. ) – zde na Poděbradské faře (proboštství). Prosím, nikdy se nebojte mně kontaktovat v jakékoli záležitosti!!! A děkuji za Vaši důvěru.

Mám radost, když od Vás slyším jak jste se připravovali modlitební novénou na dnešní neděli – Svátek Božího milosrdenství.

Moc děkuji všem, kteří se starají o hudební doprovod našich

on-line mší sv. – Rozestup 2m. mezi oltářem a kůrem zachováváme zcela vzorně, nebojte se. I v maskách (náhubcích) zpívají báječně.

Když už nemůžete přicházet do kostela, přejeme si, abyste u Vás doma bohoslužbu měli alespoň virtuální a krásnou – a doufám, že při sledování se spolu s námi modlíte a „kdo zpívá, dvakrát se modlí“ (sv. Augustin).

Děkuji také za krásnou velikonoční květinovou výzdobu kostela.

I když do něj zatím nemůžete přijít Vy, je zde pro nás stále přítomen Hospodin – a On si jistě tu krásu zaslouží… Díky moc!!!

ZÁVĚR:

Jsem Vám v této nelehké době moc a moc vděčný za Vaši přízeň, Vaše přátelství, Vaše modlitby a za Vaši starostlivost o nás 2 obyvatele zdejšího proboštství – z toho je jeden VELMI hubený a já to nejsem.

Moc děkuji všem svým farníkům – i těm bývalým!!! – za Vaše osobní přání, sms-ky a e-maily! Díky za všechna Vaše milá přání k Velikonocům!!!

Udělali jste mi opravdu velkou radost – i když každému nejsem schopen osobně odpovědět – moc děkuji a opět Vás ujišťuji o svých modlitbách za Vás a o svém každodenním požehnání pro Vás všechny!!

Jsem moc rád, že patříme k sobě a upřímně se za Vás modlím a každý den Vám posílám své požehnání!!!

Váš otec Petr, probošt.

„Poznali lásku, kterou k nám Bůh má, a uvěřili jsme jí“