Moji milí farníci z Poděbrad a poděbradského okolí!

NFORMACE PRO VŠECHNY

Bohoslužby ve všech našich farnostech a kostelích od NEDĚLE 12. 3. se pro veřejnost jsou až do odvolání ZRUŠENY !!! Musíme vyčkat na odvolání tohoto zákazu od státních orgánů!!!

NABÍDKA a POZVÁNÍ

Jsem rád, že Vás mohu pozvat k Vašim počítačům, „noťasům“ a chytrým telefonům.

Z našeho poděbradského kostela Povýšení svatého Kříže pro Vás vysíláme mši sv. v přímém přenosu vždy v NEDĚLI v 10:00 a ve STŘEDU v 18:00. Budu rád, když budeme alespoň v takovémto „virtuálním“ eucharistickém společenství.

Zároveň v těchto dnech (ST a NE) po skončení přímého přenosu mše sv. budu pro Vás k dispozici v kostele (NE – do 12:00 a ST – do 19:30) Můžete individuálně přicházet a já Vám rád podám sv. přijímání! (rouška, dezinfekce a podání „na ruku“ – stále platí pro nás všechny)

Takto můžeme být (v těchto nelehkých dnech) více a intenzivněji spojeni s Pánem Ježíšem.

JSEM VÁM K DISPOZICI

Po předchozí dohodě (e-mail, mobil) jsem Vám na proboštství k dispozici pro přijetí svátosti smíření či osobní rozhovor (v jakékoli záležitosti budete potřebovat!!!). Rád Vám posloužím! Nebojte se mi ozvat!
Rovněž návštěva nemocných a svátostná služba pro ně je možná po předchozí dohodě.

Každý den ve 20.00 se spojme v modlitbách za brzké ukončení epidemie a za všechny, kteří se snaží tuto těžkou situaci řešit a zvládnout (politiky, lékaře, zdravotníky, dobrovolníky…)

Cokoli budete potřebovat – nebo si „jen tak“ popovídat, prosím, ozvěte se mi na mobil: 731 800 196. Rád Vás uslyším a moc rád si s Vámi alespoň takto popovídám.

Pokud půjdete kolem kostela či proboštství, stavte se „na pár slov“. Moc rád Vás uvidím a budu za toto setkání moc vděčný!!

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ

Poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří na vlastní náklady šijí ochranné roušky (pro sebe i pro druhé) a také všem, kteří nabízíte svou pomoc těm, kteří ji v těchto dnech potřebují!!! Moc si těchto nabídek vážím a žehnám Vaší službě a práci!
A jsem Bohu i Vám moc vděčný za to, že tyto dobré aktivity a nabídky přicházejí od Vás – dobrovolně, spontánně a jaksi samozřejmě!! – i to je jasný důkaz, že naše křesťanské společenství a farnost v Poděbradech ŽIJE!!!

Je mi ctí a jsem rád, že mohu být Vaším pastýřem!

MOC VÁS PROSÍM

Pokud někdo z Vás potřebujete jakoukoli pomoc
(nákup, vyzvednutí léků či jinou pomoc a něco jiného…) – ozvěte se mi a dejte mi na sebe kontakt – moc rád Vám pomoc zařídím a zprostředkuji – samozřejmě zdarma a ochotně!

Pokud je někdo z našich farníků ochoten pomoci potřebným v jakékoli věci – rovněž se mi ozvěte a dejte vědět, jaké služby nabízíte a jste ochotni poskytnout v rámci pomoci.

otec Petr, probošt Poděbrady

ICLic. Mgr. Petr Kubant Autor článku: ICLic. Mgr. Petr Kubant

Probošt – duchovní správce farnosti
„Poznali lásku, kterou k nám Bůh má, a uvěřili jsme jí“
(1 Jan 4,16)